51. Kütüphane Haftası Panel| Global Üniversite Sıralamaları, Kullanılan Araçlar ve Akademik Kütüphaneler

Panelİstanbul Bilgi Üniversitesi Kütüphane ve e-Kaynaklar
51. Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında 2 Nisan 2015 Perşembe günü kütüphaneci, akademisyen, yayıncı, öğrencileri ve araştırmacıları bir araya getiren panele ev sahipliği yapıyor.

Üniversiteleri belirli kriterlere göre sıralayan Times, Shanghai, URAP, Bibliometric, QS gibi vb. sistemler her geçen gün artmaktadır. Buna bağlı olarak bu sistemlerin kullandıkları araçlar, ölçüt kriterleri değişmekte ve gelişmektedir. Bu kapsamda 51. Kütüphane Haftası etkinlikleri çerçevesinde İstanbul Bilgi Üniversitesi Kütüphane ve e-Kaynaklar tarafından düzenlenen panelde, üniversitelerin sıralamasında kullanılan araçlar ve görünürlüğün arttırılmasında kütüphanelerin rolü ayrıntılı şekilde ele alınacaktır.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası Merkez Direktörü Yrd. Doç. Dr. Şamil Erdoğan moderatörlüğünde yapılacak olan panele İstanbul Bilgi Üniversitesi Kütüphane e-Kaynaklar Müdürü Sami Çukadar, Unıversity Ranking by Academic Performence (URAP) ODTÜ Enformatik Enstitüsünden Yrd. Doç. Dr. M.Perit Cakir ve Elsevier firması Araştırma Çözümleri Müdürü Shadi Awwad, konuşmacı olarak katılacaktır. Panel katılımcıların görüş ve sorularıyla daha da zenginleşecektir.

Panel herkesin katılımına açıktır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s