BİLGİ’de 49. Kütüphane Haftası

Image

E- KİTAP NE OLACAK?

İstanbul Bilgi Üniversitesi Kütüphane ve e-Kaynaklar, 49. Kütüphane Haftası çerçevesinde 25 Mart tarihinde kütüphaneci, akademisyen, yayıncı ve e-kitap meraklılarını bir araya getiren panele ev sahipliği yapıyor.

Kitap anlayışını tümüyle değiştiren, ortaya çıktığı andan itibaren toplumun her kesiminden kullanıcı tarafından talep gören e-kitaplar, modern hayatın bir parçası haline geldi. İstanbul Bilgi Üniversitesi Kütüphanesi’nin, 49. Kütüphane Haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği bu panelde e-kitapların oluşturulmasına, sağlanmasına, kullanımına, otomasyon sistemlerine, entegrasyonuna ve geleceğine dair konular ayrıntılı şekilde ele alınacak. E-kitap yayıncılığının topluma, eğitime, yayıncılık sektörüne ve kütüphanelere olan yansımaları değerlendirilecek.

Panel 25 Mart 2013 Pazartesi günü, İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Enerji Müzesi’nde İstanbul Bilgi Üniversitesi Kütüphane ve e-Kaynaklar Müdürü Sami Çukadar‘ın moderatörlüğünde gerçekleştirilecek. Panele İstanbul Bilgi Üniversitesi Kütüphane ve e-Kaynaklar Teknik Hizmetler Sorumlusu Vildan Orancı, Boğaziçi Üniversitesi Kütüphanesi Otomasyon Yöneticisi İsmet Mazlumoğlu, Sabancı Üniversitesi Bilgi Merkezi Bilgi Hizmetleri Sorumlusu Cem Özel, EBSCO Publishing Türkiye ve Arnavutluk Bölge Yöneticisi Erol Gökduman ve ProQuest Türkiye Satış Yöneticisi Ebru Tekin konuşmacı olarak katılacak.

Panel herkesin katılımına açık olacak.

Tarih: 25 Mart 2013 Pazartesi
Saat: 14:00- 16:00
Yer:
İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü Enerji Müzesi Seminer Salonu Eski Silahtarağa Elektrik Santralı Kazım Karabekir Cad. No: 2/13 34060 Eyüp İstanbul

Telefon: 0212 311 7399
E-mail: kutuphane@bilgi.edu.tr 

 İlgili  web sayfası ve linkler:

http://library.bilgi.edu.tr
https://www.facebook.com/BILGILibrary
https://twitter.com/BILGI_Library
https://bilgilibraries.wordpress.com/

Ulaşım: Kabataş’tan (Vapur İskelesi – Hekimoğlu Ali Paşa Çeşmesi önü) ve Halıcıoğlu’ndan (Metrobüs durağı) İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü’ne ücretsiz ring servisler düzenlenmektedir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s